Home

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Home

Contact

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Contact

Jak vybrat ta správná garážová vrata?

0 Nezařazené No Comments

Garáž je dnes neodmyslitelnou součástí mnoha rodinných domů. Pokud i vy jeden máte, budou se vám hodit informace o tom, jak vybrat správná garážová brata sekční. Jelikož možností je na našem trhu více než dost, pojďme se společně podívat, podle čeho ta správná vybrat skutečně nejlépe. To první, na co je dobré hledět, jsou samozřejmě jejich rozměry. Ty by měly primárně odpovídat velikosti naší garáže, tedy vjezdového prostoru. S ohledem na to, aby přesně pasovaly a zároveň dobře izolovali, je vhodné skutečně důkladně přeměřit daný prostor a vybrat velikost opravdu správnou.

Nejenom bezpečnostní funkce

Dále je vhodné hledět také na to, aby byly dveře bezpečné. Tomu odpovídá nejenom technické provedení, vodicí lišty, kolejničky, nebo třeba použitý motor. Mají na to vliv třeba čidla, která zvládnou ihned zareagovat, pokud se jakýkoliv problém objeví. Díky tomu garážová vrata nepoškodí lak či karoserii, ale stejně tak neublíží vám nebo někomu jinému z rodiny. S bezpečností ale může souviset i funkčnost. Co je dnes samozřejmostí, to by měl být motorový pohon. Ten je samozřejmě ideální kombinovat s dálkovým ovládáním, což je z hlediska pohodlnosti to nejlepší, co dnes na trhu vůbec existuje.

Izolace a materiálové zpracování

Posledním kritériem výběru je určitě izolace. Dostatečná izolační vrstva v rámci jednotlivých materiálů totiž může zajistit úsporu i několik tisíc. Podobně jako různá těsnění. S ním ale souvisí také materiálové zpracování, které přispívá třeba i k dlouhé životnosti. A dokonalou ukázkou jsou garážová vrata Praha – tedy vrata využívané právě v tomto městě. S tím totiž souvisí třeba i výběr různých barev a dekorů, díky čemuž lze design garážových vrat přizpůsobit i tomu, jak aktuálně vypadá právě váš dům. I to je jedno velké pozitivum, které souvisí s možností bohatého výběru, a to i pro náročného zákazníka.

Garáž je dnes neodmyslitelnou součástí mnoha rodinných domů. Pokud i vy jeden máte, budou se vám hodit informace o tom, jak vybrat správná garážová brata sekční. Jelikož možností je na našem trhu více než dost, pojďme se společně podívat, podle čeho ta správná vybrat skutečně nejlépe. To první, na co je dobré hledět, jsou samozřejmě […]

Výrobci vrat

0 No Comments

Univers Tech s.r.o. Kladno, Praha, Plzeň.

 

TKX ENGENEERING, Teplice

 

IDEALNI VRATA s.r.o. – Úvoz 88/78, Veveří, Brno  (Ústředí)

 

Univers Tech s.r.o. Kladno, Praha, Plzeň.   TKX ENGENEERING, Teplice   IDEALNI VRATA s.r.o. – Úvoz 88/78, Veveří, Brno  (Ústředí)  

Garážová vrata

0 Nezařazené No Comments

Dnešní garážová vrata plní již více funkcí zároveň, nejen že jsou účelná, splňují estetické požadavky, ale také jsou velmi bezpečná. Garážová vrata budí vynikající dojem při stavbě nových rodinných domů, dům vypadá hodnotněji. Vrata se hodí rovněž do výrobních hal a různých budov. V dnešní době jsou již garážová vrata konstruována tak, aby plnili bezpečnostní úlohu proti vloupání.

Tepelná izolace

Pokud máte garáž nebo prostor, ke které budou vhodné garážové vrata dobře zateplenou, kvalitní garážová vrata mají vynikající zateplovací účinek, takže se teplota v této místnosti udrží za jakéhokoliv počasí a tím vytvoří perfektní klimatický účinek.

Nákup

Při koupi garážových vrat musíte zvážit, z jakého materiálu byste vrata chtěli. Čím kvalitnější zpracování povrchu garážových vrat, tím menší náklady spojené s provozem a snadnější údržba. Garážová vrata jsou daleko levnější a kvalitnější, než tomu bylo kdysi, dnes si můžete jednoduše shlédnout řadu zajímavých nabídek. Přednějším typem vrat jsou garážová vrata sekční. Jejich princip je řešen výsunem do sebe zapadajících sekcí, které vedou v drahách podél zdi. Sekční garážová vrata jsou chráněna proti korozi. Můžete si zakoupit jakékoliv provedení vrat a to v různých velikostech. Dnes je to velmi individuální, stačí se jen podívat na nabídky a domluvit se přímo s prodejcem.

Ovládání

Ovládání garážových vrat je vskutku jednoduché, buďto manuální nebo automatické prostřednictvím například dálkového ovládání. Varianta otevírání vrat dálkovým ovládáním je dnes velmi rozšířená a populární. Pocit, kdy přijíždíte k Vašemu domu, a dálkovým ovládáním si otevřete Vaše garážová vrata k příjezdové cestě, je pocit komfortu a pohodlí.

Dnešní garážová vrata plní již více funkcí zároveň, nejen že jsou účelná, splňují estetické požadavky, ale také jsou velmi bezpečná. Garážová vrata budí vynikající dojem při stavbě nových rodinných domů, dům vypadá hodnotněji. Vrata se hodí rovněž do výrobních hal a různých budov. V dnešní době jsou již garážová vrata konstruována tak, aby plnili bezpečnostní […]

Garážová vrata

0 Nezařazené No Comments

Sháníte garážová vrata? V tom případě jste na správném místě.

Garážová vrata jsou dnes určena nejen k rodinným domům ale i do firem a řady výrobních podniků, jsou bezpečná, velmi dobře splňují izolační účinky, bývají kvalitně zpracována a můžete si je navrhnout a objednat na míru. Nejoblíbenějším druhem jsou sekvenční garážová vrata, která jsou skládána do jednotlivých sekcí. Vedené jsou po drážce v obvodovém zdivu.

Koupě garážových vrat a volba materiálu

Rozhodnete-li se pro koupi garážových vrat, vyberte si kvalitní materiál, aby Vám vrata co nejdéle vydrželi, čím kvalitnější vrata totiž máte, tím snadnější je i údržba. Můžete si zvolit vrata z různých materiálů a to jak z kovů, tak i z různých plastů. Informujte se u prodejce o jeho nabídce. Garážová vrata vydrží daleko víc, díky antikorozním nátěrům je můžete užívat desítky let. Inovujte a investujte do praktických věcí, které denně můžete používat.

 

Ovládání

Ovládání garážových vrat je velmi jednoduché. Na výběr v dnešní době máte buďto ruční nebo automatické otevírání pomocí dálkového ovladače.

 

Záruka

Protože je pořízení garážových vrat ne zrovna nejlevnější investicí, dostáváte vždy ke garážovým vratům dlouholetou záruku a to jak mobility tak čistě na garážová vrata a jejich zpracování a kvalitu. Jen kvalitní vrata od ověřeného výrobce dokážou fungovat za každého počasí každý rok za použití snadné údržby!

Sháníte garážová vrata? V tom případě jste na správném místě. Garážová vrata jsou dnes určena nejen k rodinným domům ale i do firem a řady výrobních podniků, jsou bezpečná, velmi dobře splňují izolační účinky, bývají kvalitně zpracována a můžete si je navrhnout a objednat na míru. Nejoblíbenějším druhem jsou sekvenční garážová vrata, která jsou skládána […]

Poptávka

0 No Comments

Chcete se na něco zeptat? Chcete poslat poptávku?
Neváhejte nám níže napsat! Vašich zpráv si velmi vážíme! Děkujeme.

Typ vrat:
Barevné provedení vrat:
Ovládání: pohonemruční
Doplňky k motoru:
Šířka otvoru:
Výška otvoru:
Výška nadpraží
(rozměr mezi otvorem a stropem):

Kontaktní údaje

Jméno a příjmení:*
Firma:
Telefon:*
Email:*
Město (místo montáže):*
Poznámky:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.

Prosíme opište kód z obrázku:
captcha

Názory expertů

0 No Comments

Otázka:

Mám zřejmě špatně namontována garážová vrata a firma co mi vrata montovala mi nebere telefon, můžete mi poradit nebo posoudit tyto vrata?

Odpověď:

Bohužel dnes existuje mnoho firem, které montovat vrata neumí, ale přesto se do toho pouští, nejsou na to dostatečně proškoleni, nečtou montážní návody a celkově podceňují montáž a nastavení systému vrat.  Dochází pak k tomu že se problém svádí na kvalitu vrat.  Je ale jednoduché jak tomu předejít, vrata neobjednat u firmy s menší než 10 let historií a s referenci vrat i větších realizací. Také nedoporučuji malé firmy i když to je někdy těžké rozlišit, protože na webu se i firmy o jednoho muže tváří jako gigant… Proto doporučuji osobní návštěvu firmy a klást správné otázky. Pokud již ale máte namontována vrata a je s nimi problém. A máte podezření na špatnou montáž, pak doporučuji prostudovat štítek vrat a kontaktovat výrobce, se žádostí o konzultaci.

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Otázka:

Mám garážová vrata se stropním motorem. Něco je asi špatně protože občas , tak jednou týdně když vrata zavírám se uprostřed zastaví a začnou opět otevírat. Co s tím?

Odpověď:

odpověď hledáme u experta

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Otázka:

Chci se zeptat, mám garážová vrata a když je větší déšť mám pod vraty a v garáži vodu. Co mi doporučíte.

Odpověď:

odpověď hledáme u experta

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

 

Otázka: Mám zřejmě špatně namontována garážová vrata a firma co mi vrata montovala mi nebere telefon, můžete mi poradit nebo posoudit tyto vrata? Odpověď: Bohužel dnes existuje mnoho firem, které montovat vrata neumí, ale přesto se do toho pouští, nejsou na to dostatečně proškoleni, nečtou montážní návody a celkově podceňují montáž a nastavení systému vrat. […]

Inspirace

0 No Comments

Na následujících fotografiích se můžete inspirovat garážovými vraty, jaké jsou designy, barvy, jejich vzájemná kombinace.

Na následujících fotografiích se můžete inspirovat garážovými vraty, jaké jsou designy, barvy, jejich vzájemná kombinace.

Typy vrat

0 No Comments

Zde naleznete informace k jednotlivým typům vrat:

Privátní vrata.

Už z názvu vyplývá že jsou tyto vrata používána pro rodinné domy a garážová stání s malým počtem cyklů. Malý počet cyklů se uvažuje okolo 10 za den. V privátním neboli také rezidenčním sektoru se můžete setkat s těmito nabídkami vrat aod různých výrobců.

 

  • Vyklápěcí vrata

Jedná se o nejlevnější vrata na trhu, ale také (jak se shodne většina odborníků) o nejhorší variantu garážových vrat. Nevýhody těchto garážových vrat převyšují nad výhodami. Ale jistě najdeme situace, kdy je výhodné použít právě tyto vrata. Nejdříve tedy k nevýhodám. Hlavní nevýhodou je, že křídlo vrat je uloženo jen ve dvou horních bodech, neboli letmo a nemají tedy přesný chod. Dále se při otevírání spodek vrat nejprve vykloní ven a tím může někomu ublížit nebo něco poškodit. S vraty tohoto typu bává také problém se zateplením, vratové křídlo je obyčejný plech dá se na něj sice nalepit polystyren ale i tak okolo křídla vrata netěsní a rám jako ocelový profil promrzá. Snad poslední problém který si nyní vzpomenu je, že vrata dole odstávají. i když je motor nahoře pevně dovře tak dole když křídlo chytnete tak ho bez problému oddálíte od domu o pár desítek cetimetrů. Tento problém řeší některí dodavatelé zámkem , který vrata dole v rozích zamyká ale zase brání a koliduje s případným zateplením. Každopádně, pokud potřebujete vrata levná a nezateplená, je to možná pro Vás dobrá volba. Umím si představit realizace kde je někdo v pronájmu, nebo má vjezd do svého garážového stání v podzemních garážích objedná tyto vrata. Avšak je mi líto když developři ve snaze ušetřit za každou cenu aplikují na standardtní domy nebo i luxusní domy tyto levná vrata.

  • Sekční vrata

Garážová sekční vrata jsou asi nejoblíbenější a podle mého názoru nejlepší vrata. Montují se za otvor a to je jeden z důvodů, proč mají dobrou izolaci. Okolo otvoru je těsnění s otěruvzdorné gumy, které přiléhá k panelům. Panely jsou většinou zateplené 40mm polyuretanové pěny (jen pozor na slabé a málo pevné lamely, například Hormann nabízí pouze 20mm silné panely). mezi jednotlivými panely je také izolace a samozřejmě  dole na poslední sekci je těsnění které těsní u podlahy. Někteří výrobci jako například Doorhan mají navíc takové vychytávky jako například tepelně přerušený most u panelů. Možná si říkáte že v garáži má být stejně chladno, ale i když v garáži udržujete nízkou teplotu, je dobré využívat tepelné setrvačnosti a akumulace budov. Určitě tím ušetříte a zároveň udržíte i bez vytápění teplotu nad nulou.  Další výhodou sekčních garážových vrat je pevnost proti vloupání, každý panel má svoje vedení v dráze a tím je i zajištěno precizní vedení panelů při otevírání a zavírání. Tyto vrata doporučuji do většiny domů. Jako ovládání můžete zvolit ruční nebo motorem, ale 99% se dnes realizuje s motorem, hlavně pro nízké ceny motorů a elektroniky.

 

  • Vrata posuvná do boku

Jedná se o zajímavou variantu sekčních vrat. Vrata jsou zavěšena na vodící liště pod stropem a sekce jsou svisle dolů. Při otevírání zajíždí na bok garáže. Toto řešení je vhodné pro garáže kde nemůže byt kování na stropě nebo je zde málo prostoru na jedné straně ostění a pod. Každopádně tyto vrata mají dvě nevýhody. Za prvé musí byt absolutně rovná podlaha aby vrata chodila jak mají a spodní kolejnice dobře vedla vrata. A za druhé kolejnice v prujezdu může být háklivá na sníh led a nečistoty, které se tam dostanou. I když se dělají zapuštěné i na povrh s odtoky , není to stoprocentní a muže Vás to potrápit.

 

  • Rolovací vrata

Tyto vrata jsou vynikající tím že se rolují v prostoru nadpraží, a nezabírají místo na stropě. Takže pokud máte mezi otvorem a stropem alespoň 40 cm na navíjecí box, tak si můžete prořídit rolovací vrata. Rolovací vrata jsou z hliníku, Lamela je vyplněná polyuretanovou pěnou. Avšak tepelná izolace je dosti mizerná. Pokud tedy chcete udržet v garáži stálou teplotu, tyto vrata nedoporučuji. Pohov vrat zajišťuje trubkový motor uvnitř navíjecí hřídele, nouzové ovládání je vyvedeno klikou ve spodní části boxu. Takže když vypadne elektrický proud můžete si vrata vyrolovat ručně , ale není to lehké spíše fitness záležitost, ale nevadí vždyť jde jen o nouzový režim , že.

 

Průmyslová vrata

  • Sekční průmyslová vrata

Do průmyslových objektů, ale i do hromadných garáží se nejčastěji montují průmyslová sekční vrata. Hlavní rozdíl oproti privátním vratům je v odolnosti a četnosti využití. Celkové provedení vrat je masivnější a i pohybové části jsou koncipovány na velmi častý provoz. Tak je to samozřejmě i s motory.

  • Rolovací průmyslová vrata

Tyto vrata se používají opět pro velmi častý provoz, vrata i motory jsou koncipovány aby se neopotřebovávali a motor aby se nepřehříval. Lamely v rolovacích vratech se používají buď jednostěnné nebo dvoustěnné zateplené. V každém případě nevýhodou těchto vrat je že oproti sekčním mají slabou tepelnou izolaci. Obrovskou výhodou je že jsou prostorově velmi úsporná.

  • Rychloběžná fóliová vrata

Používají se do průmyslových objektů mezi jednotlivé haly. Umožňují rychlé otevření a projetí vysokozdvižného vozíku a následné rychle uzavření. Také se používají v supermarketech mezi prodejní a skladovou části. Ovládání se provádí buď pomocí radaru nebo tahovým spínačem.

 

Zde naleznete informace k jednotlivým typům vrat: Privátní vrata. Už z názvu vyplývá že jsou tyto vrata používána pro rodinné domy a garážová stání s malým počtem cyklů. Malý počet cyklů se uvažuje okolo 10 za den. V privátním neboli také rezidenčním sektoru se můžete setkat s těmito nabídkami vrat aod různých výrobců.   Vyklápěcí vrata […]